Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasi Germaniya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Tibbiy sug‘urta sayti > Yangiliklar > Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasi Germaniya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Unda Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasi Ijro etuvchi direktorining birinchi o‘rinbosari Z.Ermatov Jamg‘arma tuzilmasi, kadrlar salohiyati, moliyalashtirish mexanizmlari hamda Sirdaryo viloyatida amalga oshirilayotgan tajriba-sinov loyihasi haqida mexmonlarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.
Qayd etish kerakki, mexmonlar o‘tgan xafta davomida Sirdaryo viloyatidagi tibbiyot muassasalarida bo‘lib, davlat tibbiy sug‘urtasi mexanizmlari bilan bog‘liq holatni o‘rgandi. Bunda bemorlarni elektron reestrini yuritish, davolangan holatni qayd etish va xisoblash, bajarilgan ishlarni moliyalashtirish bilan bog‘liq jarayonlarga aloxida e’tibor qaratildi.

Фонд государственного медицинского страхования Германии провел встречу
Tibbiy sug‘urta sayti > Новости > Фонд государственного медицинского страхования Германии провел встречу
В нем приняли участие первый заместитель исполнительного директора Фонда государственного медицинского страхования З.Эрматов ответил на интересующие гостей вопросы о структуре фонда, кадровом потенциале, механизмах финансирования, а также об экспериментальном проекте, реализуемом в Сырдарьинской области.
Стоит отметить, что на прошлой неделе гости побывали в медицинских учреждениях Сырдарьинской области и изучили ситуацию с механизмами государственного медицинского страхования. При этом особое внимание было уделено процессам, связанным с ведением электронного реестра пациентов, регистрацией и подсчетом пролеченного случая, финансированием проделанной работы.