Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasidan minnatdorman, hayotga qaytishimizga ko‘mak bermoqda
Tibbiy sug‘urta sayti > Yangiliklar > Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasidan minnatdorman, hayotga qaytishimizga ko‘mak bermoqda
— Ikki yil avval terimda juda kuchli qichishish paydo bo‘ldi, — deydi 28 yoshli bemor  Bobur Alixonov. — Keyinchalik rangim sarg‘aya boshladi. Shundan so‘ng tuman ko‘p tarmoqli poliklinikasi shifokorlariga murojaat qildik. Topshirgan qon tahlillarim menda gepatit V kasalligi borligini ko‘rsatdi.
Vrachlar tavsiyasi bilan tibbiy muolajalar olishni boshladim, biroq umumiy ahvolimda ijobiy o‘zgarish bo‘lmadi. Shundan so‘ng Andijon viloyat klinik shifoxonasida qayta tibbiy tekshiruvlardan o‘tdim.
— Yakuniy tahlillardan keyin shifokorlar jigarimda jiddiy xastalik borligini, uni esa Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazida jarrohlik amaliyoti o‘tkazilsagina, davolash mumkinligini aytishdi.  Ochig‘i, avvaliga biroz qo‘rquv bo‘ldi. Ammo, shifokorlarning tavsiyalari, ruhiy daldasi ushbu hayajonni yengishimga katta yordam berdi. Hozir hamma qo‘rquvim tarqadi, mana bir necha kundan keyin uyga ketaman.
— Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasidan minnatdorman, biz kabi bemorlarni hayotga qaytishimizga ko‘mak berayotgani uchun.

Спасибо государственному фонду медицинского страхования, который помогает нам вернуться к жизни
Tibbiy sug‘urta sayti > Новости > Спасибо государственному фонду медицинского страхования, который помогает нам вернуться к жизни
— Два года назад у меня на коже появился очень сильный зуд, — говорит 28-летний пациент Бобур Алиханов. — Позже мой цвет стал желтеть. После этого мы обратились к врачам районной многопрофильной поликлиники. Анализы крови, которые я сдал, показали, что у меня гепатит V.
Я начал получать лечение по рекомендации врачей, но в моем общем состоянии ничего положительного не изменилось. После этого я прошел повторное медицинское обследование в Андижанской областной клинической больнице.
-После заключительных анализов врачи сказали, что у меня серьезное заболевание печени, которое можно вылечить, только если сделать операцию в Республиканском специализированном научно-практическом медицинском центре хирургии.  Честно говоря, сначала было немного страха. Но рекомендации врачей, психологическая поддержка очень помогли мне преодолеть это волнение. Теперь, когда все мои страхи рассеиваются, я иду домой через несколько дней.
— Я благодарен государственному фонду медицинского страхования за то, что он помогает таким пациентам, как мы, вернуться к жизни.