Sihat va sifat uchun
Tug‘ma yurak nuqsoni va orttirilgan yurak nuqsonlari bilan xastalangan bemorlarni erta aniqlash va ularga o‘z vaqtida malakali va yuqori texnologik tibbiy yordam ko‘rsatish doimiy e’tiborda. Davlat tibbiy sug‘urtasi jamg‘armasining Sino Professional Medical xususiy klinikasi bilan hamkorligidan maqsad ham ana shu bolalarni sog‘lomlashtirish.
Ayni vaqtda hududlarda “Sihat va sifat uchun” bepul maslahatlar, instrumental tashxislash va sog‘lomlashtirish tadbirlari o‘tkazilmoqda.
Navbatdagi manzil Bag‘dod tumani. Tuman ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikada o‘tkazilgan tadbirda 100 nafarga yaqin bola malakali shifokorlar ko‘rigidan o‘tkazildi.
—Tekshiruvlar natijasida 65 nafar fuqaroga ambulator muolajalar belgilandi, 14 nafariga turli yo‘nalishdagi jarrohlik amaliyotlarini o‘tkazish rejalashtirildi, — deydi klinika boshqaruvi menedjeri Eldor Qaxramonov. — Shuningdek, ota-onalar bilan salomatlik mavzularida suhbatlar uyushtirildi.

Для прочности и качества
Раннее выявление больных с врожденными пороками сердца и приобретенными пороками сердца и оказание им своевременной квалифицированной и высокотехнологичной медицинской помощи находятся в постоянном внимании. Целью сотрудничества Государственного фонда медицинского страхования с частной клиникой Sino Professional Medical является оздоровление детей.
В настоящее время в регионах проводятся бесплатные консультации “за здоровье и качество”, инструментальная диагностика и оздоровительные мероприятия.
Следующий пункт назначения-Багдадский район. На мероприятии, проведенном в районной многопрофильной центральной поликлинике, около 100 детей были осмотрены квалифицированными врачами.
— В результате обследований 65 гражданам назначено амбулаторное лечение, 14 запланировано проведение хирургических процедур различной направленности, — говорит руководитель управления клиники Эльдор Гахраманов. -Также были организованы беседы с родителями на тему здоровья.